TEKNOKENT´TE İNOVASYON TİCARİLEŞTİRME SÜRECİ BAŞLADI
Cumhuriyet Üniversitesi ile Drogsan İlaçları San. Ve tic. A.Ş. arasında İnovasyon ticarileştirme sözleşmesi imzalandı
Tarih: 4.9.2018 07:35:00/ 617okunma / 0yorum

Gökhan KARA /

Cumhuriyet Üniversitesi Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Başvuru Değerlendirme Komisyonu Üyeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın Başkanlığında, Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Mercan, CÜBAB (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilimsel Araştırma Birimi) Koordinatörü Önder Gürsoy, Dr. Öğrt. Üyesi Uğur Tutar, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Müşaviri Av. Salih Karaca, FSMH sorumlu uzman gözde Ulusoy bilgi alış verişinde bulunmak üzere toplantıda bir araya geldi.

Komisyon üyelerinin bir arada olduğu toplantıda patent ticarileştirme inovasyon sözleşmesi hakkında görüşlerini bildirdiler.

Toplantı sonrası patent başvurusu gerçekleştiren “ADVUJAN ETKİLEŞİMLİ STRONSİYUM TUZLARI VE LICORICE KOMBİNASYONU İLE ANTİİNFLAMATUAR VE ANTİPRURİTİK ÖZELLİK GÖSTEREN DERMATOLOJİK VE KOZMETOLOJİK TEDAVİ BİLEŞİKLERİ” başlıklı çalışmanın ticarileşmesi için karar alındı. Cumhuriyet Üniversitesi ile Drogsan İlaçları San. Ve tic. A.Ş. arasında İnovasyon ticarileştirme sözleşmesi imzalandı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YATIRIMLARA ANKARA TAKİBİ
YATIRIMLARA ANKARA TAKİBİ
Vali Salih Ayhan, ilimiz için büyük önem arz eden projelerle ilgili Ankara´da önemli temaslarda bulundu. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte yapılan temaslarda Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin yerleşkesi ve Hafik Gölü çevre düzenlemesi projeleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.
ÖĞRENCİLER CECELİ İLE COŞTU
ÖĞRENCİLER CECELİ İLE COŞTU
Cumhuriyet Üniversitesi Bahar Şenliklerinin son gününde sahneye çıkan isim Mustafa Ceceli oldu. Taha Akgül Spor Salonu´nu hıncahınç dolduran öğrenciler doyasıya eğlenirken Mustafa Ceceli, Sivas´ta olmaktan gurur duyduğunu ve Sivas´ın kendinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.
YENİDEN REFAH´TA İLK KONGRE
YENİDEN REFAH´TA İLK KONGRE
Merhum Başbakan Necmettin Erbakan´ın oğlu Dr. Fatih Erbakan liderliğinde kurulan Yeniden Refah Partisi ilimizdeki teşkilat çalışmalarını tamamladı. Partinin kurulcu İl Başkanı Emre Kayalı, 1. Olağan Kongre´nin bugün TSO Konferans Salonu´nda düzenleneceğini kaydetti.
İLK İCRAATI TOPLU SÖZLEŞME
İLK İCRAATI TOPLU SÖZLEŞME
Kangal Belediye Başkanı Ahmet Kürşat Apaydın´ın göreve geldikten sonraki ilk icraatı işçilerin toplu iş sözleşmesini bitirerek, yüzlerini güldürmek oldu. 2 yıl süre ile yapılan Toplu İş Sözleşmesine göre; İşçi ücretlerine; 1. yıl günlük ücretlerine 20,89-TL zam yapılırken, 2. yıl zam oranları enflasyon oranı + 2 puan olarak belirlendi.
BEKİR DEVELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
BEKİR DEVELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Televizyon Programcısı Bekir Develi, Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Hikâyelerle Anadolu İrfanı” söyleşi programında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere hayallerinin peşinden cesaretle gitmelerini öneren Bekir Develi, yanlış yapmaktan korkmamaları gerektiğini ifade etti.
SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ
SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ
Vali Salih Ayhan, her hafta Salı ve Perşembe Günleri düzenlenen Halk Günleri´nde vatandaşların dertlerini dinliyor. Sıkıntısı olan herkesle görüşerek, elinden geldiğince yardımcı olacağını belirten Vali Ayhan, “Mülki idare amiri olarak burada bizimle görüşmek isteyen vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için buradayız” dedi.
4 BİN HEKTAR ARAZİ TOPLULAŞTIRILDI
4 BİN HEKTAR ARAZİ TOPLULAŞTIRILDI
DSİ Bölge Müdürü İsmail Kaya, arazi toplulaştırma işlemlerinin geçtiğimiz yıl DSİ Genel Müdürlüğü´ne devredildiğini belirterek, “4 bin 155 hektar alanda arazi toplulaştırma işlemleri tamamlandı. Şuanda hali hazırda ilimizde 113 bin hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmamız sürüyor. Bu ilimizin arazi varlığının yaklaşık yüzde 10´una tekâmül ediyor” dedi.
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 17 GERİLEDİ
KONUT SATIŞLARI YÜZDE 17 GERİLEDİ
TÜİK, konut satışlarına ilişkin verileri kamuoyuyla paylaştı. Buna göre geçtiğimiz yıl ilk 3 aylık dilimde 1970 konut satışı yapılan ilimizde, bu yıl aynı dönemde 1465 konut satıldı. Bu yıl yapılan satışların 669´unu ilk satış, 796´sını ise ikinci el satışlar oluşturdu. Bu veriler ışığında ilimizde Mart ayında gerçekleşen konut satışları bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 17.64 geriledi.
CEPHELER TEK TİP OLACAK
CEPHELER TEK TİP OLACAK
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tarihi Kent Meydanı Cephe düzenlemesi projesi kapsamında mülkiyet sahipleri ve esnaflarla istişare toplantısında bir araya gelerek, proje detaylarını paylaştı. Başkan Bilgin, “Proje kapsamında çatıları yenileyeceğiz. Tüm çatılar kiremit çatı haline gelecek. Anten kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Cephelerin tek tip olmasını sağlayacağız. Ayrıca projeyi tamamen Belediye kaynaklarıyla yapacağız” dedi.
100. YILDA TSO´DAN 6 ORGANİZASYON
100. YILDA TSO´DAN 6 ORGANİZASYON
Ticaret ve Sanayi Odası Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla 6 büyük organizasyona imza atacak. TSO Meclis toplantısında 4 Eylül´ün önemine değinen Başkan Mustafa Eken, “İş dünyası buluşmaları, ödül töreni ve sanatsal etkinliklerle 4 Eylül ruhunu doyasıya yaşatacağız” dedi.
ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR
ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Önceki gün Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Şükran Bulut ve öğrencilerinin hazırladığı Bahar Şenliği Resim Sergisinin açılışı yapıldı. Günün son etkinliğinde ise Grup String Band, rock konseri verdi.
“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, ilimize yaptığı ziyarette TÜDEMSAŞ´a özel bir yer ayırdıklarını belirterek, “TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüzü ziyaret ederek, personelin sorunlarını ilettik. Personel ile toplantı yaparak onların da dertlerini dinledik. TÜDEMSAŞ´ta yaşanan sorunların çözülmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
SÖZDE ‘CİN ÇIKARAN´ DOLANDIRICI TUTUKLANDI
SÖZDE ‘CİN ÇIKARAN´ DOLANDIRICI TUTUKLANDI
Dini duyguları sömürerek çeşitli vaatlerde bulundukları 6 kişinin 700 bin lirasını dolandırdıkları iddia edilen 2 şüpheli tutuklandı.
DİNLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ
DİNLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ
Bahar Şenlikleri kapsamında konser veren Cengiz Özkan, dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Âşık Veysel´in memleketi Sivas´ta bir Sivaslı olarak konser verdiği için mutlu olduğunu ifade eden Cengiz Özkan birbirinden güzel türküler seslendirdiği konserde dinleyicileri büyüledi.
ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER
ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER
‘Eski Şarkılarımızı Bugüne Taşıyan Çocuklarımız´ isimli çocuk korusunun konseri izleyenler tarafından tam not aldı. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen konserde çocuklar hicaz eserler seslendirdi.
DAYANIŞMA İÇİN GÖREVE TALİBİZ
DAYANIŞMA İÇİN GÖREVE TALİBİZ
11 Mayıs´ta yapılacak olan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasına aday olduklarını dün basın toplantısı yaparak duyuran Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Özcan Binay, ekip olarak Muhasebeciler odasında dayanışmayı sağlamak için göreve talip olduklarını söyledi.
SERACILIKTA İLK ADIMI ATACAĞIZ
SERACILIKTA İLK ADIMI ATACAĞIZ
Vali Salih Ayhan, tarım alanında yapılacak en önemli çalışmalardan birisinin Sıcak Çermik Bölgesinde yapılacak olan jeotermal seracılık olduğunu belirterek, “Jeotermal seracılığı çok önemsiyoruz. Bu çalışma tarımla ilgili yapacağımız çalışmaların mihengini oluşturacak. Öncelikle rezerv tespiti ile yaza doğru bu işi somutlaştırıp, yeni bir kuyu açarak jeotermal seracılığın ilk adımını atmış olacağız” dedi.
GENÇLERLE CAMİDE BULUŞTU
GENÇLERLE CAMİDE BULUŞTU
Vali Salih Ayhan´ın direktifleriyle başlatılan Camide Ol´mak projesi devam ediyor. Vali Ayhan, proje kapsamında her hafta başka bir mahalle camisinde özellikle gençler ve çocuklarla bir araya gelerek hasbihal ediyor.
ÖĞRENCİLERDEN EMNİYETE ZİYARET
ÖĞRENCİLERDEN EMNİYETE ZİYARET
Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla öğrenci ve öğretmenler İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ile Polis Merkezi Amirliklerini ziyaret ederek, emniyet teşkilatının Polis Haftasını kutladı.
KÜLTÜR ve TURİZM İÇİN 50 PROJE
KÜLTÜR ve TURİZM İÇİN 50 PROJE
Vali Salih Ayhan, Turizm Haftası kutlama programında ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesini açıkladı. Bu kapsamda 50 adet proje hazırlandığını belirten Vali Ayhan, “Çok küçük dokunuşlarla çok büyük neticeler alacağız. Sadece sektörü domine ederek, Sivas´ın iyi bir noktaya geleceğini düşünüyoruz. Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Tematik müzeler kuracağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114